Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 24.03.2024 r.
Wielki | Poniedziałek |
25.03. | g.7.00 – za Parafian |
Wielki | Wtorek |
26.03. | g.18.00 – za śp. Teresę Śliwkę (6r.), zmarłych z rodziny Śliwków, Niziołków, Mrozów |
Wielka | Środa |
27.03. | g.18.00 – Nowenna za śp. Romana (24r.), Walerię (14r.) Ostrowskich, Franciszka, Władysławę Nędzyńskich, zmarłych z rodziny Ostrowskich i Nędzyńskich |
Wielki | Czwartek |
28.03. | g.18.00 – za śp. Jana, Józefę Kiełbasków, zmarłych z rodziny Kiełbasków i Taborów |
Wielki | Piątek |
29.03. | g.18.00 – Liturgia Męki Pańskiej |
Wielka | Sobota |
30.03. | g.21.00 – Rezurekcja za Parafian |
Wielka | Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego |
31.03. | g.7.00 – za śp. Jacka Świątka (od Ewy, Przemysława Jurków z rodziną, Małgorzaty, Ireneusza Malików z rodziną, Elżbiety Bednarczyk z rodziną, Stanisława Wojciechowskiego z rodziną, Piotra Wojciechowskiego z rodziną, Barbary Bachty z rodziną) g.9.00 – za śp. Jadwigę, Stanisława, Jana, Leszka Jurgów, Zbigniewa Piechotę g.11.00 – za śp. Genowefę, Antoniego Kempów, Krzysztofa Klimczuka |
Poniedziałek | Wielkanocny |
01.04. | g.7.00 – za śp. Marzenę Pacynę (od Arlety, Marzeny, Andrzeja z rodzinami g.9.00 – za śp. Emilię, Stanisława, Pelagię Olków, Władysławę, Jana Jaźwieców g.11.00 – za śp. Kazimierę (6r.) Kazimierza Blaźniaków, Helenę, Jana, Stanisława Cellmerów, zmarłych z rodziny Blaźniaków i Cellmerów |
- Gorzkie Żale o g.15.00, (danina diecezjalna), Droga. Krzyżowa. w Wielki Piątek o g. 9.00 w parku PTR.
- Do nabycia Przewodnik Katolicki, Opiekun, Wieści Parafialne.
- Sprzątanie kościoła w czwartek o g. 9.00. W czwartek i piątek – kwiaty do Grobu Pańskiego.
- Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej z komunią pod obiema postaciami i z poświęceniem alb komunijnych (g.18.00), adoracja do g.20.00 – Mężczyźni Ż. R.
- Wielki Piątek – Post ścisły. Zbiórka ministrantów g.8.00. Adoracja uczniów szkoły podstawowej – g.10.00 od I do III kl., g.11.00 – od IV do VI kl., g.12.00 – VII i VIII kl.. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o g.18.00 (dzieci I- komunijne), Gorzkie Żale.
- Wielka Sobota – post zalecany, adoracja przy Grobie Pańskim od g.7.00 – Żywy Różaniec Kobiet co godzinę kolejna Róża (7.00 IV, 8.00 V, 9.00 VI, 10.00 VII, 11.00 VIII, 12.00 IX, 13.00 X, 14.00 XI, 15.00 XII i XIII, 16.00 XIV i XV, 17.00 XVI, 18.00 I, 19.00 II, 20.00 III). Stały dyżur przy Grobie Pańskim pełnią Strażacy. Święcenie potraw przed kościołem g.13.00, 14.00, 15.00, ul. Wspólna g.11.00, Strugi 11.15, PKP 11.45.
- REZUREKCJA o g 21.00 – Wigilia Paschalna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (dzieci I-komunijne) wszyscy zabieramy świece, Msza św. z procesją i błogosławieństwem eucharystycznym. W procesji uczestniczą sztandary i feretrony. Nowenna do Miłosierdzia. Bożego. – W. Piątek i W. Sobotę o g.15.00, w Święta przed Mszą św. o g.9.00, pozostałe dni łącznie ze Mszą św. o g.18.00.
- W II święto przed Mszami świętymi zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Seminarium Duchowne.
- Jest możliwość uczestnictwa w pielgrzymce do Medjugorje (1-9.VI). Szczegóły w zakrystii.
- Fundacja „Wygrać Życie” zaprasza na Drogę Światła w sobotę po Wielkanocy 6 kwietnia. Początek o 17.30 przed Konkatedrą, zakończenie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego około 19.30 Mszą św. i koncertem uwielbienia.
V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.
Poniedziałek | Dzień Skupienia ze Spowiedzią św. (Św. Cyryla Jerozolimskiego) |
18.03. | g.9.00 – za śp. Teodozję Sztukowską (od Marii Pacyny, Marii, Stanisława Sztukowskich z rodziną, Romana Sztukowskiego z rodziną, Stanisława Sztukowskiego z Chynowej, Stanisława Sztukowskiego z rodziną z Mikstatu, Heleny Nawrot z rodziną, Piotra z rodziną, Sylwii Dolaty z rodziną, Piotra Sroczyńskiego z rodziną) g.18.00 – za śp. Anielę, Zbigniewa Skurzewskich, Danutę, Edmunda Usarków, Mariannę, Feliksa Śniatałów |
Wtorek | Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP |
19.03. | g.8.00 – za żywych i zmarłych mężczyzn Żywego Różańca g.18.00 – za śp. Marka Pawłowskiego (1r.) |
Środa | |
20.03. | g.18.00 – Nowenna za śp. Józefa Jurgę (od rodziny Witaków, Gustawa Łuczaka z rodziną, Marii Łuczak i Kasi z rodziną, Jurka z rodziną z Wrocławia, Danuty, Rocha Wielgoszów z rodziną, Jolanty, Piotra z rodziną z Kluczborka, Wiesławy Kłokowskiej, Elżbiety Szukalskiej, Anny Pikul, Genowefy, Józefa Bąków, Iwony, Sławomira Bąków z synami, Krystiana Kryszczaka, Arkadiusza Szycha, Marcina Musialskiego) |
Czwartek | |
21.03. | g.18.00 – za śp. Grzegorza Jędrzejaka (od Szczepaniaków i Klupsiów) |
Piątek | |
22.03. | g.16.00 – Msza św. szkolna za śp. Ludwika, Annę, Stanisława Błochów, Annę, Jana, Jacka Olechowskich, Krzysztofa, Wacławę, Stefana Jezierskich – za śp. Józefę (im.), Ignacego, ks. Henryka Mikołajczyków, Józefa Plutę g.18.00 – za śp. Jerzego Lewandowskiego (od rodziny Gomółków, Ożogów, Mariana Pietrzaka z rodziną, Leszka Pietrzaka z rodziną, Jana Pietrzaka z rodziną, rodziny Talagów, Małgorzaty Szwabińskiej, Patryka Wróbla z rodziną) Koronka do Miłosierdzia Bożego |
Sobota | (Św. Turybiusza) |
23.03. | g.8.30 – za śp. Irenę Marczyk (3r.) i Henryka – za śp. Stefana Walczyboka (Od kuzyna Mieczysława i Kazimiery Pilarskich z rodziną, kuzynki Marii Szczypkowskiej z rodziną, kuzynki Danuty Pilarskiej, Marii Pawłowskiej, Anny, Marcina Cellmerów, Tomasza Szczypkowskiego z rodziną, Karola Szczypkowskiego z rodziną, Danuty Walczybok z córką Patrycją, Agnieszki, Dawida Walczaków z rodziną, Chrześniaczki Anity z rodziną) g.18.00 – za śp. Agnieszkę (8r.), Antoniego, Renatę Wolaków, Marię Baron, Mariannę, Józefa Matysiaków |
Niedziela | |
24.03. | g.7.00 – za śp. Jerzego Papóra (2r.), zmarłych z rodziny Susiów i Papiórów – za śp. Irenę Marczyk (3r.) i Henryka g.9.00 – za śp. Emilię Ratajczak (1r.) g.11.00 – za śp. Kazimierza Kołackiego (od Anny Olszewskiej z rodziną, Grzegorza Cala z rodziną, Elżbiety, Zenona, Adriana Krysiaków, Czesławy, Aleksandra Matuszkiewiczów, Janiny Jarych, Beaty, Andrzeja Pichetów z synem, Marii, Ferdynanda Magdańskich, Małgorzaty, Andrzeja Pieczyńskich, Władysławy Błażejczyk, Beaty, Krzysztofa Włodarczyków z rodziną) g.15.45 – za śp. Andrzeja Trelkę (Od Małgorzaty Marciniak, Antoniego Wnuka z rodziną, Anny, Piotra Walochów, Janiny, Macieja Włodarczyków, Władysława Wnuka, rodziny Warchulskich, rodziny Balcerów i Mieszałów) – za śp. Stanisławę (21r.), Leona Tyrakowskich, Władysława, Franciszkę, Walentego Błażejczyków, Marię, Kazimierza Włodarczyków |
- Od soboty 16 marca trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, w obronie życia i pokoju z narodzie o g.21.20. Kto może zapraszam do kościoła, inni niech podejmą modlitwę w domu.
- Dziś odpust św. Józefa w Jankowie Przygodzkim – suma o g.12.00.
- Gorzkie Żale – niedziela g.15.00, Droga Krzyżowa w piątek g.16.00 i 18.30.
- W poniedziałek Sakrament Pokuty z udziałem zaproszonych księży o g.8.00 i 17.00 oraz od g.19.00 do 20.00. Msza św. z Drogę Krzyżową o g.9.00 i 18.00.
- Objazd chorych w sobotę 23 marca od g.9.00, proszę o zgłoszenia.
- Składamy daninę diecezjalną i ofiarę członkowską Żywego Różańca.
- Do nabycia Przewodnik Katolicki, Opiekun.
- Za tydzień święcenie palm, będą też palmy do nabycia pod chórem (ofiara dobroczynna). Procesja z palmami przed sumą o g.11.00 zacznie się nabożeństwem przy kaplicy przedpogrzebowej – proszę szczególnie dzieci z palmami.