XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2024 r.

PoniedziałekŚw. Marii Magdaleny, święto
22.07.g.7.00  – za Parafian
WtorekŚw. Brygidy, patronki Europy, święto
23.07.g.19.00 – za śp. Zofię (9r.), Wacława Ławrynowiczów, Katarzynę, Michała Janosiów, Juliannę, Idziego Marciniaków, zmarłych z rodziny Ławrynowiczów
ŚrodaŚw. Kingi
24.07.g.19.00 – Nowenna za śp. Edwarda Walczaka (od Janych, Pieców, Szkudlarków, Wróblewskiej, Sikory, Bodaj, Nowackiej, Frankiewicz)
CzwartekŚw. Jakuba Apostoła, święto i św. Krzysztofa patrona kierowców
25.07.g.19.00 – za śp. Janinę Szczepaniak (od Krystyny Staszak z rodziną)
PiątekŚw. Anny i Joachima, rodziców NMP
26.07.g.19.00 – za śp. Kazimierza Kołackiego (od Zdzisławy, Czesława Grzeszczyków, Aliny, Krzysztofa Marków, Magdaleny, Macieja Miśków, Doroty Szmaj z rodziną, Anny, Stanisława Krakowskich, Haliny, Antoniego Wnuków, rodziny Kałużnych,  Wacława Kieremkampta z rodziną, Andrzeja Jakóbczaka, Anny, Tadeusza Włódarczyków, Aleksandry, Kazimierza Niziołków z córkami, Marii, Leonarda Kamińskich z rodziną, Barbary, Przemysława Duczmalów z rodziną, Bożeny Krakowskiej z rodziną, Józefa, Teresy Rossów, Edmunda, Doroty Radziszewskich, Jana Śliwki, Justyny, Mariusza Śliwków z córkami, Donaty, Macieja Mrozów z córką, Krystyny Andrzejewskiej, Ewy Kupijaj, Agnieszki, Jacka Andrzejewskich z dziećmi, Ewy, Tadeusza Mazurkiewiczów, rodziny Tysiaków, rodziny Józefiaków, Józefa Nowickiego i córki Joanny z rodziną) Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota(Św. Innocentego I, Celestyna I, papieży)
27.07.g.8.30   – za śp. Władysława Szczypkowskiego (3r.)
– za śp. Lechosława Pawlaka (1r.) i Artura
g.19.00 – za śp. Tadeusza (10r.), Jana (9r.), Zofię (34r.) Piotrowskich
NiedzielaXVII Zwykła
28.07.g.7.00   – za śp. Bronisława, Marię, Mieczysława Dembskich, Julię, Stanisława Kłosowskich i o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie
g.9.00   – za śp. Ignacego, Józefę, księdza Henryka Mikołajczyków, Krzysztofa, Kazimierza Łuczaków
g.11.00 – za śp. Helenę Wnuk (23r.)
  1. Czas wakacyjny niech będzie przeżywany z Bogiem, a nie bez Boga. Jesteśmy chrześcijanami, a więc wypoczynek też ma być na chwałę Bożą. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., gdziekolwiek jesteśmy i o godnym zachowaniu. W każdym kościele obowiązuje stosowny, odpowiedni do miejsca świętego strój, nie zapominajmy o tym mimo upału. Pamiętajmy też o poście piątkowym.
  2. Dziękuję za ofiary inwestycyjno-remontowe z ubiegłej niedzieli.
  3. W czwartek na Mszy św. o g.19.00 modlić się będziemy za kierowców z okazji św. Krzysztofa. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów na parkingach przy kościele. Ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów przesłane będą na pomoc dla polskich misjonarzy na zakup środków transportu.
  4. W piątek zapraszam na modlitwę babcie, dziadków i wnuków na Mszy św. o g.19.00 w dniu św. Anny i św. Joachima.
  5. Do nabycia dziś Przewodnik Katolicki, zeszłoniedzielny Opiekun i Wieści Parafialne.
  6. 7 czerwca w uroczystość Serca Jezusowego zmarł Ks. Kanonik Stanisław Kaczmarek pochodzący z Przygodzic. Pogrzeb odbył się w Rembertowie koło Warszawy.

XV Niedziela Zwykła – 14.07.2024 r.

PoniedziałekŚw. Bonawentury
15.07.g.7.00  – za Parafian
WtorekNMP z Góry Karmel
16.07.g.19.00 – za śp. Jerzego Lewandowskiego (od rodziny Adamczaków, Wiesławy i Edwarda Kutów, Jadwigi Koziołek)
Środa
17.07.g.19.00 – Nowenna za śp. Janinę Kurzawę (od rodziny Zawiejów,  Koprasów, Walczaków, Emilii, Wojciecha Lewandowskich, Marzeny z synem, Pawła z rodziną, Mateusza Walichnowskiego z rodziną, Wiesława Picheta, rodziny Nowakowskich, rodziny Zmyślonych, rodziny Baranów i Marszałków, rodziny Niklasów z Żegocina, rodziny Woźniaków, Janiny Wnuk, Łukaszczyków)
Czwartek(Św. Szymona z Lipnicy)
18.07.g.19.00 – za śp. Marię Dąbrowską (od współpracowników syna Dariusza z PKP Przygodzice i Antonin)
Piątek
19.07.g.19.00 – za śp. Stefana Walczyboka (od Beaty Jasińskiej z Błażejem i dziećmi, Klaudii Jasińskiej, Anny, Stanisława Krakowskich, Marzeny, Tomasza Nowakowskich z synami, Beaty, Przemysława Krakowskich z dziećmi, Marii Bodaj, Lucyny, Pawła Bodajów, Małgorzaty, Zbysława Kempińskich, Magdaleny, Łukasza Małeckich, Haliny, Waldemara Zawidzkich)
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota(Bł. Czesława)
20.07.g.8.30   – za śp. Józefa Jurgę (od Ewy Nowakowskiej, Teresy, Józefa Rossów, Łucji, Czesława Pieców, Barbary, Zdzisława Zaremów, Barbary, Jana Lisków, Renaty, Jana, Mateusza Pietrzaków, Eweliny, Piotra Lewandowskich, Ireny, Andrzeja Krzywdów, Emilii, Jana Derów, Doroty, Edmunda Radziszewskich, Urszuli, Adama Osadów, Janiny, Jana Kałużnych, Ewy Sroczyńskiej, Urszuli Zmyślonej)
– za śp. Stanisława Adamskiego (1r.)
g.19.00 – za śp. Mariana Kurka i Mariannę, zmarłych z rodziny Newesiów i Kurków
NiedzielaXVI Zwykła
21.07.g.7.00   – za śp. Jadwigę (30r.), Zdzisława, Kazimierę, Bolesława, Jana, Helenę Krupów, Idziego, Helenę, Kazimierza Nowaków
g.9.00   – za śp. Marię, Jana, Marię Sobczak, Józefę, Franciszka Kowalów
g.11.00 – za śp. Gabrielę (11r.), Piotra, Stefanię Sztukowskich, Stanisławę, Stanisława Lesiewiczów, Mariannę Przygodę (Chrzest Św.)
  1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary remontowo-inwestycyjne.
  2. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu 10.00 – 11.00
  3. Do nabycia Przewodnik Katolicki i Opiekun.
  4. W przyszły czwartek 25 lipca w dzień św. Krzysztofa święcenie pojazdów. O g. 19.00 Msza św. dla kierowców a potem błogosławieństwo na parkingach. Ofiary przeznaczone są na pomoc dla misjonarzy na zakup środków transportu.