Zespół Fides

Krótka historia

Zespół „Fides” rozpoczął swoją działalność w 2003 roku. Z początku nie miał własnej nazwy. Był po prostu zespołem młodzieżowym. Najczęściej grał i śpiewał w czasie mszy świętych pierwszopiątkowych w parafii. Powstanie zespołu było konsekwencją wcześniejszego  zaangażowania się mojej rodziny we wspólnotę Ruch Światło-Życie, zwaną popularnie Oazą.
Uczestniczyliśmy w spotkaniach i rekolekcjach, które zawsze były oprawione radosnym śpiewem. Te przeżycia wspólnotowe były tak wielkie, że zapragnąłem, aby i do naszej parafii przenieść choć część tej radości. Przy aprobacie ks. Proboszcza, zaczął się tworzyć zespół złożony z uczniów gimnazjum. Początki były trudne, wszystkim nam brakowało umiejętności i doświadczenia. Pomimo, że nie jestem wykształconym muzykiem, a jedynie pomysłodawcą i inicjatorem zawiązania zespołu, zostałem jego opiekunem. Najpierw było nas niewielu, więc żeby podtrzymać istnienie zespołu, zapraszałem do współpracy dzieci naszych oazowych przyjaciół. Wśród nich był dzisiejszy ksiądz, Michał Słociński. Z roku na rok przybywało utalentowanej młodzieży.
Wielkim wyzwaniem dla zespołu był czas nawiedzenia Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego w lipcu 2011 roku. Pojawił się pomysł koncertu, który byłby muzycznym zaproszeniem do udziału w tym ważnym dla parafii wydarzeniu. Ten pierwszy większy występ, a potem jego powtórka, przekonał nas, że możemy własnymi siłami sporo dokonać.
Rok 2013 został ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, Rokiem Wiary. Ten fakt stał się inspiracją do nadania zespołowi nazwy „Fides” (łac. Fides-wiara). Rozpoczęliśmy go koncertem - podziękowaniem za Dar Umiejętności Duchowi Świętemu w ramach programu duszpasterskiego po bierzmowaniu: „Siedem dziękczynień za siedem darów Ducha Świętego”.
Dwukrotnie też mieliśmy możliwość występować poza parafią.
W tym roku przypadło 10-lecie działalności. 20-go października wieczorem została odprawiona Msza św. dziękczynna, a po niej odbył się Koncert Jubileuszowy.
Jednak zasadniczym zadaniem zespołu nadal jest posługa muzyczna w czasie mszy świętych  (niedzielnych i świątecznych) i nabożeństw w naszym kościele. W zespole śpiewa i gra młodzież gimnazjalna, ze szkół średnich oraz studenci. Próby odbywają się zwykle w niedziele o godz. 10.00. Zapraszamy chętnych do współpracy. Można też nas odwiedzić na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Zesp%C3%B3%C5%82-Fides/444069262344376?ref=profile

Andrzej Pawłowski
                                        animator muzyczny, opiekun zespołu

Występ podczas Mikołajek charytatywnych 2013

Jubileusz 10 - lecia istnienia zespołu "FIDES"

20 października 2013 roku

( kliknij na zdjęcie aby otworzyć album )

W niedzielę, 20 października 2013 roku nasz parafialny zespół "Fides" świętował jubileusz 10-lecia swojego istnienia.
Z tej okazji o godzinie 20:00 została odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna. Eucharystię sprawował ksiądz Michał Słociński z Sycowa, który przed laty występował w tym zespole.
Po Mszy świętej miał miejsce koncert jubileuszowy przygotowany przez członków zespołu. Każdy z wykonanych utworów nagradzany był wielkimi oklaskami. Nie zabrakło również ciekawych historii związanych z początkami zespołu oraz jego funkcjonowaniem, które przedstawił p. Andrzej Pawłowski, który opiekuje się zespołem od samego początku.
Nie brakowało również pochwał i podziękowań dla zespołu złożonych na ręce jego opiekuna. Członkowie młodzieżowego zespołu "Fides" oraz dziecięcego zespołu "Dawidowe Nutki" w podzięce za trud włożony przez p. Andrzeja w prowadzenie zespołu zaśpiewali dla Niego piosenki - niespodzianki.
Po koncercie odprawiono różańcowy Apel Jasnogórski.

Wideo-relacja z koncertu zespołu FIDES, który odbył się 17 listopada.

Część 1 | Część 2

Aktualny Czas: 2017-10-17 13:09:34