VI Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej

VI Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej Młodzi Błogosławionemu Janowi Pawłowi Wielkiemu

         Spełniając pragnienie naszego brata Agostino kardynała Valliniego, naszego wikariusza  generalnego dla diecezji Rzymu, wielu innych braci w episkopacie oraz licznych wiernych, po zasięgnięciu opinii Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych naszą władzą apostolską zgadzamy się, aby Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II, papież, od tej chwili nazywany był błogosławionym, a jego święto obchodzone mogło być w miejscach i zgodnie z regułami ustalonymi przez prawo 22 października każdego roku. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Taką formułę  beatyfikacji wygłosił papież Benedykt  XVI  1maja 2011r.

     Mając na uwadze powyższy fakt, 24 października 2012 roku już po raz szósty odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach VI Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej Młodzi Błogosławionemu Janowi Pawłowi Wielkiemu. Z roku na rok wzrasta liczba szkół zainteresowanych udziałem w Przeglądzie.  W bieżącym roku na scenie swoje umiejętności zaprezentowało 23 solistów oraz 16 zespołówze szkół Południowej Wielkopolski.

O miano najlepszych  walczyło około 200  młodych artystów z gimnazjów oraz szkół Ponadgimnazjalnych. W tegorocznej  edycji udział wzięli:  Gimnazjum Samorządowe im. Polskich Noblistów w Międzyborzu, Liceum Ogólnokształcące w Sycowie, Publiczne  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp, Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej   w Ostrowie Wlkp, Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich  w Ostrowie Wlkp, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostrowie Wlkp,  Zespół Szkół – Gimnazjum W Przygodzicach ,Zespół Szkół - Gimnazjum w Lamkach, I Liceum Ogólnokształcące im.J. Kompały i W. Lipskiego w Ostrowie Wlkp, Gimnazjum Polsko – Kanadyjskie  im. A. Bella w Ostrowie Wlkp ,Gimnazjum im. Orła Białego  w Doruchowie, , Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kępnie ,  Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp, Publiczne Gimnazjum Sióstr  Salezjanek w Ostrowie Wlkp, II Liceum  Ogólnokształcące im. W. Reymonta w Ostrowie Wlkp, Gimnazjum w Kobylinie,  IV Liceum  Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wlkp., , Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, IIILiceum  Ogólnokształcące im. Wojska  w Ostrowie Wlkp., Gimnazjum nr.5 w Jarocinie , I Liceum  Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie.w Ostrzeszowie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wlkp, Gimnazjum nr 1 im. Z. Herberta w Żerkowie, Gimnazjum w Wierzbnie, Zespół Szkół im. Ks. J. Twardowskiego  w Chwaliszewie

Prezentacjom poszczególnych uczestników przysłuchiwało się   profesjonalne jury w składzie:

Aleksandra Kiełb-Szawuła – poetka, autorka tekstów poetyckich, piosenek, animatorka życia kulturalnego i dobry duch wielu przedsięwzięć artystycznych i muzycznych.

Janusz Lipiński – pedagog Zespołu Szkół Muzycznych im Krzysztofa Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wlkp.  dyrygent męskiego chóru Echo, Chóru Szkoły Muzycznej I st., także młodzieżowego chóru „ Con Forza”

ks. Grzegorz Mączka – proboszcz parafii Świętej Rodziny, animator Duszpasterstwa Akademickiego w Kaliszu, a także wokalista i klawiszowiec zespołu Pinokio Brothers,

Imprezę swoją obecnością zaszczycili:

Ks. Kanonik dr Jacek Paczkowski – delegat Ks. Bpa Edwarda Janiaka

Jarosław Urbaniak- Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

Krzysztof Rasiak– Wójt Gminy Przygodzice

Ks. Kanonik Marcin Taisner- proboszcz Parafii w Przygodzicicach

Paweł Rajski Starosta Powiatu Ostrowskiego

Zenon Walczak - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach

Wacława Muzyka- v-ce Prezes Przygodzickiego Stowarzyszenia Absolwentów

Mariusz Nowak –Prezes Stowarzyszenia Kulturalno – Edukacyjnego Ostrów Wielkoposkim Zachodni

    O wyjątkowości imprezy świadczyła familijna atmosfera wśród publiczności wypełniającej po brzegi szkolna salę. Serdeczne powitania, rozmowy, żarty dowodziły , że spotkali się w Przygodzicach młodzi ludzie, którzy gotowi byli do wspólnej zabawy, pozbawionej niezdrowej rywalizacji. Impreza zintegrowała młodzież w myśl słów Jana Pawła „Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie zamknięty na miłość”. W tym dniu w Przygodzickiej szkole nie zabrakło ani sztuki ani miłości.

    Przegląd tradycyjnie już uświetnił występ gwiazdy. Atrakcją tegorocznego festiwalu był Mieczysław Szcześniak – wokalista, kompozytor, autor licznych tekstów. Jego magnetyzujący tembr głosu oraz umiejętnie dobrany repertuar z przresłaniem chrześcijańskim potwierdziły kolejny raz wrażliwość i wyjątkowość artysty. Koncert  piosenkarza zaczarował widownię. „To nie tylko kunszt muzyczny, ale prawdziwa uczta dla duszy” – tak  słuchacze ocenili występ artysty. 

Patronat medialny nad Przeglądem objęła telewizja internetowa .ok24, która sprawiła uczestnikom niebywałą niespodziankę, w postaci organizacji konkursu internetowego.  Zwycięzca  będzie miał możliwość realizacji  wideoklipu .  Od 29.10.2012r  na portalu telewizji ok24 pojawią się  filmy z występu każdego  z uczestników. Przez cały listopad każdy będzie mógł głosować na wybranego wykonawcę    (szczegóły konkursu na portalu www.ok.24.pl).

Organizacją Przeglądu zajęli się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ostrów Wlkp. Zachodni, Jednak nie należy zapomnieć o tych, którzy wsparli przedsięwzięcie finansowo bądź angażując się w przygotowanie są to: Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego., Przygodzickie Stowarzyszenie Absolwentów, Gmina Przygodzice, Powiat Ostrowski, Miasto Ostrów Wlkp., Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, MZK  Ostrów Wlkp, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach

Szczególne podziękowanie należą się więc:

Zenonowi  Musialskiemu – Prezesowi  OZC

Jarosławowi  Urbaniakowi – Prezydentowi  Ostrowa Wlkp.

Pawłowi  Rajskiemu – Staroście  Powiatu Ostrowskiego

Krzysztofowi Rasiakowi – Wójtowi  Gminy Przygodzice

Januszowi  Marczakowi  – Prezesowi MZK w Ostrowie Wlkp.

Księdzu Kanonikowi Marcinowi Taisnerowi – proboszczowi  Parafii w Przygodzice

Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego

Zenonowi  Walczakowi – Dyrektorowi  Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach

Wacławie Muzyce, Tadeuszowi  Garbaciakowi – przedstawicielom Przygodzickiego Stowarzyszenia Absolwentów

Radzie Rodziców przy ZSP CKU w Przygodzicach

Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców:

W kategorii soliści:

1mc. – Tobiasz Pietrzyk, IV LO w Ostrowie Wielkopolskim

2mc. – Anna Wróbel, II LO w Ostrowie Wielkopolskim

3mc. – Aleksandra Libera, ZSP CKU w Przygodzicach

W kategorii zespoły:

1mc. – IV LO w Ostrowie Wlkp.

2mc. – Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wlkp.

3mc. – III LO w Ostrowie Wlkp.

Wyróżnienia:

Laura Andrzejewska, Gimnazjum nr 1 w Żerkowie

Zuzanna Winna, Gimnazjum w Kobylinie

Ola Szczepaniak, Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wlkp.

                                                                                     Justyna Baraniak - katechetka ZSP CKU Przygodzice

Odwiedziny

460509
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
239
209
239
4567
460509

Aktualny Czas: 2019-07-21 23:22:57
Visitors Counter
Pogoda Przygodzice z serwisu