Nie wstydzę się Jezusa!

Dnia 22.09.2012 roku 15 - osobowa delegacja naszej parafii w składzie: ks. Marcin Taisner, Mateusz Paprocki, Krzysztof Obst, Adrian Kut, Mariusz Paprocki, Bartłomiej Fluder, Mateusz Fluder, Adam Wróbel, Dawid Zawidzki, Dawid Kieremkampt, Albert Stańczyk, Stanisław Grzesiek, Michał Marek, Kamil Waloch oraz Tomasz Rasiak uczestniczyła w  

V Diecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów diecezji kaliskiej do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Odbyła się ona pod hasłem " Nie wstydzę się Jezusa ".

   W naszej parafii była to druga część obchodów święta patronalnego św. Stanisława Kostki - patrona ministrantów i młodzieży. Pierwszą częścią tego świętowania była wtorkowa Msza święta, 18 września br., na której zgromadziło się ponad dwudziestu ministrantów, aby uczcić swojego patrona. Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył

ks. bp. senior Stanisław Napierała. " Nie wstydzę się Jezusa. Jezus to Bóg. Boga miałbym się wstydzić? Jezus to ten, przez którego świat został stworzony. Potężny, Wszechmocny. Jezus to Syn Boży, który stał się człowiekiem i pojawił się jako Człowiek - Bóg. Umarł na krzyżu jako Człowiek - Bóg, bo mnie kocha i Jemu zależy na mnie. Więc dlaczego miałbym się wstydzić Jezusa? " - powiedział ks. bp. w homilii do rzeszy ministrantów, która wypełniła po brzegi bazylikę. Każdy z ministrantów otrzymał pamiątkowy brelok, na którym jest umieszczone hasło "nie wstydzę się Jezusa", natomiast z drugiej strony został zamieszczony fragment Ewangelii "Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem". Niby mały brelok, ale za to jakże wymowny. Po Mszy świętej wszyscy udali się pod pomnik bł. Jana Pawła II, gdzie zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Następnie można było posilić się ciepłą zupą pomidorową. Po małym posiłku wszyscy przejechali do Seminarium Duchownego przy ulicy Złotej, gdzie miało miejsce spotkanie z koordynatorem akcji "Nie wstydzę się Jezusa", który opowiedział, skąd wziął się pomysł na taką akcję i jakie ona ma zadanie. Głos zabrali także ks. bp. Teofil Wilski, rektor SD oraz diecezjalny duszpasterz ministrantów, którzy opowiedzieli o swojej służbie ministranckiej.

I w taki sposób dobiegła końca pielgrzymka. Mamy się nie wstydzić Jezusa. Mamy pokazywać światu, że Jezus jest naszym Przyjacielem. Służba ministrancka to piękne świadectwo.

Jednak zastanawiający jest fakt, dlaczego z około pięćdziesięciu ministrantów naszej parafii, w pielgrzymce uczestniczyło tylko trzynastu. Co było tego powodem? Brak mobilizacji? Lenistwo? Piłka nożna czy komputer? Niech to pytanie zostanie na sumieniu ministrantów oraz rodziców ministrantów, którzy w pielgrzymce nie uczestniczyli. Oby w przyszłym roku znalazło się więcej osób, które będą uczestniczyły w tej pięknej pielgrzymce.

tekst: Mateusz Paprocki

Odwiedziny

548012
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
63
336
399
3087
548012

Aktualny Czas: 2020-07-13 09:35:52
Visitors Counter
Pogoda Przygodzice z serwisu