Pielgrzymka do grobu Św. Jadwigi Śląskiej

W niedzielę 14.10.2012 r. młodzież bierzmowana uczestniczyła w pielgrzymce (IV dziękczynienie - za Dar Męstwa)do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Wspomnienie liturgiczne tej świętej przypada 16 października - tego dnia wybrano na Stolicę Piotrową bł. Jana Pawła II (1978 r.). W pielgrzymce oprócz młodzieży uczestniczyli dorośli i dzieci, razem 43 osoby. Sumę odpustową w Bazylice odprawił i kazanie wygłosił Ks. Bp Stefan Cichy ordynariusz diecezji legnickiej. Współkoncelebransami byli: Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Marian Gołębiewski i Biskup Pomocniczy Ks. Andrzej Siemieniewski oraz inni księża, szczególnie Salwatorianie, którzy duszpasterzują w tym sanktuarium. W tłumie wiernych było bardzo dużo sióstr zakonnych Beromeuszek i Jadwiżanek z Polski i Niemiec. Suma zakończyła się procesją eucharystyczną ulicami miasta z relikwiami św. Jadwigi.

Odwiedziny

498409
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
69
166
964
4977
498409

Aktualny Czas: 2020-01-25 06:50:13
Visitors Counter
Pogoda Przygodzice z serwisu