Dzień chorych

W ścisłym związku z Odpustem odbył się w sobotę 30 czerwca Dzień chorych i najstarszych Parafian. Przygotował go nasz Zespół Charytatywny. Głównym celebransem Mszy św. o g.9.00 był ks. Kanonik Marian Dopieralski, były proboszcz z Rozdrażewa, a teraz mieszkaniec Domu Księży Seniorów im. bł. Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp. W kazaniu ukazał sens cierpienia w Chrystusie, który podjął mękę i śmierć dla naszego zbawienia. Cierpienie przestało być przekleństwem i nabrało zbawczego sensu.


Cytował też słowa bł. Jana Pawła II: „Wy, słabi fizycznie, poddani cierpieniom, jesteście równocześnie źródłem mocy dla innych, dla zdrowych, czasem dla tych, którzy swoje zdrowie źle wykorzystują, którzy obrażają Boga posługując się swoim zdrowiem i siłami. Wy chorzy jesteście dla nich wyrzutem, ale także nawróceniem. Nawrócenie grzeszników idzie przez wasze cierpienie”.
Przypomniał, że Kościół niesie chorym otuchę i nadzieję. W szpitalach posługa kapelanów, w parafii odwiedziny chorych z sakramentami św., Msza św. przez radio i TV. Szczególnym darem dla cierpiących jest Sakrament Chorych. W nim jednoczą się z Chrystusem, który umacnia i pociesza. Sakrament Chorych nie jest zwiastunem śmierci i rozpaczy, ale Jezus chce być z człowiekiem dotkniętym bólem. Nie wszyscy otrzymują zdrowie, ale od Stwórcy otrzymujemy znak – Krzyż, to dodaje otuchy w trudnym czasie choroby i cierpienia.


Po kazaniu wielu chorych przyjęło Sakrament Namaszczenia. Na zakończenie zaś przed Najśw. Sakramentem została odmówiona litania do Serca Pana Jezusa. Wszyscy chorzy otrzymali błogosławieństwo eucharystyczne.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie towarzyskie przy placku w ogrodzie na plebanii, pod rozłożystym orzechem.

Ks. Proboszcz

Odwiedziny

568318
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
58
207
1238
6831
568318

Aktualny Czas: 2020-09-24 04:58:50
Visitors Counter
Pogoda Przygodzice z serwisu