Odpust Parafialny NMP Nieustającej Pomocy 27 czerwca 2012 r.

W środowy wieczór o g.18.30 sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. Kanonik Paweł Kostrzewa, nowy proboszcz parafii Św. Antoniego w Ostrowie Wlkp.
Z udziałem wielu parafian i gości, licznego grona kapłanów (23-ch), orkiestry dętej, dużej grupy ministrantów, Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzice”, uczciliśmy naszą Patronkę zawierzając się Jej jako Matce Nieustającej Pomocy.


Szczególnie ważnym wydarzeniem była obecność relikwii bł. Jana Pawła II (kropla krwi), które przywiózł z kościoła św. Antoniego Ks. Kanonik Paweł Kostrzewa i prosił, aby przez całą Mszę św. stały na ołtarzu.


W kazaniu usłyszeliśmy przypomnienie, że cześć, jaką oddajemy Maryi, nie może się wyrażać tylko w prośbach o różne łaski, ale przede wszystkim w naśladowaniu Jej w wierze i pełnieniu woli Bożej. Nawiązał też do przykładu zawierzenia bł. Papieża –Polaka Maryi, Matce Bożej.
Uroczystość zakończyła się procesją eucharystyczną wokół kościoła, błogosławieństwem Najśw. Sakramentem i modlitwą za Ojczyznę – hymnem „Boże, coś Polskę”.

Odwiedziny

546495
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
244
202
676
1570
546495

Aktualny Czas: 2020-07-07 21:56:30
Visitors Counter
Pogoda Przygodzice z serwisu