Odpust Parafialny NMP Nieustającej Pomocy 27 czerwca 2012 r.

W środowy wieczór o g.18.30 sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. Kanonik Paweł Kostrzewa, nowy proboszcz parafii Św. Antoniego w Ostrowie Wlkp.
Z udziałem wielu parafian i gości, licznego grona kapłanów (23-ch), orkiestry dętej, dużej grupy ministrantów, Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzice”, uczciliśmy naszą Patronkę zawierzając się Jej jako Matce Nieustającej Pomocy.

Szczególnie ważnym wydarzeniem była obecność relikwii bł. Jana Pawła II (kropla krwi), które przywiózł z kościoła św. Antoniego Ks. Kanonik Paweł Kostrzewa i prosił, aby przez całą Mszę św. stały na ołtarzu.

W kazaniu usłyszeliśmy przypomnienie, że cześć, jaką oddajemy Maryi, nie może się wyrażać tylko w prośbach o różne łaski, ale przede wszystkim w naśladowaniu Jej w wierze i pełnieniu woli Bożej. Nawiązał też do przykładu zawierzenia bł. Papieża –Polaka Maryi, Matce Bożej.
Uroczystość zakończyła się procesją eucharystyczną wokół kościoła, błogosławieństwem Najśw. Sakramentem i modlitwą za Ojczyznę – hymnem „Boże, coś Polskę”.

Aktualny Czas: 2017-10-17 13:17:33